Związkowcy manifestowali przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w pikiecie przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu zorganizowanej 26 marca br. przez „Solidarność”  Regionów: Konin, Wielkopolska i Wielkopolska Południowa.

Manifestacja, w której wzięli udział także związkowcy z OPZZ  i  FZZ, była wyrazem poparcia dla Kolegów strajkujących  na Śląsku .

Protest skierowany był przeciwko zmianom Kodeksu Pracy i uelastycznieniu czasu pracy , przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego, umowom śmieciowym i przerzucaniu kosztów kryzysu gospodarczego na barki ludzi pracy.

Nasz Region reprezentowały organizacje związkowe:

Huta Aluminium Konin, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zatorze” Konin,  MZWiK Koło, Oświata Koło, OSM Koło, Mostostal Słupca, PGKiM Turek, PPSP Turek, KWB Adamów, PRI Turek i Energetyka.

Protestujący przekazali na ręce Wojewody – Pana Piotra Florka petycję,w której zawarli swoje postulaty. Wojewoda zobowiązał się do przekazania petycji premierowi RP.