Koleżanki i Koledzy,
w związku z zaistniałą sytuacją i kolejnymi ograniczeniami w kwestii spotkań, uroczystości religijnych itp. informuję:
  1. Jak już wcześniej informowaliśmy, w uzgodnieniu z proboszczem parafii rzymskokatolickiej św. Stanisława Kostki w Warszawie wstrzymuje się warty przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki do końca miesiąca kwietnia.
  2. Nie odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Żoliborza.
  3. Nie odbędzie się Pielgrzymka do Lichenia.
  4. Nie odbędzie się Pielgrzymka do św. Józefa Robotnika w Kaliszu.
  5. Jak już informowaliśmy, nie odbędą się obchody rocznicowe 40-lecia Związku na Placu Piłsudskiego i Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W zależności od stopnia, w jakim będzie to możliwe, jak zawsze odbędą się msze św. w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu, Katowicach.
  6. W sprawie uroczystości beatyfikacyjnych Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, która planowana jest na 7 czerwca, decyzja zapadnie po Świętach Wielkanocnych (taką informację uzyskaliśmy od ks. Rafała Markowskiego biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej).
Na dziś wiemy, że zmuszeni będziemy odwołać wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, o czym będziemy informowali w kolejnych komunikatach.
Na końcu przypominam również słowa przewodniczącego Piotra Dudy z wczorajszej wideokonferencji z przewodniczącymi ZR, że w związku z ogromną falą fake newsów i trolli starajmy się, aby jedynym źródłem informacji, z którego będziemy korzystać, będą: portal Tysol.pl, strona internetowa Komisji Krajowej, komunikaty i oświadczenia Członków Prezydium KK. Pomimo tego, iż wielu z nas wykonuje pracę zdalnie, nasze telefony są czynne i jesteśmy dostępni, również za pośrednictwem poczty elektronicznej i prosimy o stały kontakt.
Dbajmy o zdrowie i do zobaczenia, kiedy będzie to możliwe.

Ze związkowym pozdrowieniem,

Tadeusz Majchrowicz
Zastępca Przewodniczącego
Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”